Katalog hodowców Trzody Chlewnej

Nowak Paweł

Nr domu 147A
Miejscowość Poniatowice
Poczta 56-400 Oleśnica
Gmina Oleśnica
Powiat oleśnicki
   
Telefon komórkowy: 601 482 134
Adres e-mail: nowakpp@o2.pl

Opis hodowli:

Gospodarstwo rolne Pawła Nowaka znajduje się we wsi Poniatowice kilka kilometrów od Oleśnicy. Jest to gospodarstwo rodzinne, specjalizujące się w produkcji zarodowej trzody chlewnej rasy wbp od roku 1963. Po roku 1997 przechodzi modernizację. Powstają w tym czasie dwa silosy zbożowe, nowa tuczarnia w technologii głębokiej ściółki z wyodrębnioną odchowalnią prosiąt, młodzieży i sektor tuczu. Gospodarstwo posiada też duży zbiornik na pasze z ciągami paszowymi połączonymi z autokarmnikami oraz urządzenie dozujące- DOZATRON.

Stado podstawowe będące pod oceną liczy średnio około 40 loch. Gospodarstwo produkuje loszki hodowlane w czystości rasy jak i mieszańcowe, posiada pięć linii genetycznych. Od 2007 roku stado jest wolne od genu wrażliwości na stres. Średni roczny remont stada wynosi 30-60%, cykl produkcyjny 3-tygodniowy. Postęp genetyczny tworzony jest głównie dzięki zastosowaniu inseminacji (80%) z użyciem nasienia rozpłodników krajowych jak i importowanych. Stado posiada certyfikat jakości produkcji PQS. Produkcja odbywa się w warunkach zachowania dobrostanu zwierząt. Zwierzęta są karmione mieszankami pełnoporcjowymi i produkowanymi na miejscu. Zaplecze produkcyjne pasz stanowi pole. Gospodarstwo Państwa Nowaków posiada 54 ha gruntów ornych kl. IV i V, na których uprawia się głównie rośliny zbożowe (75%) oraz rzepak (25%). Hodowca Paweł Nowak należy do Dolnośląskiej Grupy Producenckiej „Hodowca”. Od lat bierze udział w licznych regionalnych wystawach zwierząt hodowlanych Dolnego Śląska i Opolszczyzny, gdzie w kategorii loszek rasy czystej wbp oraz loszek mieszańcowych zdobywał liczne nagrody i trofea.

W 2005 roku Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Pawła Nowaka zdobyło III miejsce na terenie województwa dolnośląskiego w Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne gospodarstwo”. W 2010 roku Sabina i Paweł Nowakowie zajęli IV miejsce w Konkursie-Plebiscycie czasopisma „Trzoda Chlewna” w kategorii Najlepszy Hodowca Roku.

Galeria naszej hodowli

Nasze certyfikaty

Dane hodowlane

RasaLiczba
loch
Wyniki oceny wartości użytkowej
Liczba prosiąt odchodowanych
do 21 dnia w miocie
Przyrost
w okresie tuczu
g/dzień
Mięsność %
WBP  29  11.72

loszki: 908

loszki: 57.3

wróć do strony głównej

Nasze certyfikaty

wróć do strony głównej

Skontaktuj się z nami

PZHiPTCh "POLSUS"
ul. Ryżowa 90
02-495 Warszawa

tel.: 22 723 08 06, 22 882 82 03
fax: 22 723 00 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hodowcy.polsus.pl

Regulamin