Katalog hodowców Trzody Chlewnej

Krzywda Zbigniew

Nr domu 25
Miejscowość Aleksandria
Poczta 62-874 Brzeziny
Gmina Brzeziny
Powiat kaliski
   
Telefon komórkowy: 605 582 905
Adres e-mail: Zbigniew-krzywda@wp.pl

Opis hodowli:

Zbigniew Krzywda przejął gospodarstwo po rodzicach, którzy początkowo prowadzili tradycyjne gospodarstwo rolne (produkcja zbóż, ziemniaków, bydło mleczne i trzoda chlewna). Działalność hodowlaną trzody chlewnej rozpoczął ojciec hodowcy Zenon Krzywda w drugiej połowie lat 70-tych XX w. Wtedy to zorganizowano chlewnię reprodukcyjną, która produkowała loszki mieszańcowe. Kilka lat później w wyniku osiąganych efektów hodowlanych chlewnia uzyskała status pozwalający na produkcję knurków. Areał jakim dysponują Lidia i Zbigniew Krzywdowie to 41 ha gruntów rolnych o zróżnicowanej bonitacji gleb (III i IV klasa). Produkują na nich głównie zboża. Zbiory z upraw wykorzystywane są jako komponenty do produkcji pasz. Pasze pełnoporcjowe dla prosiąt, warchlaków i materiału hodowlanego dostarczane są przez Neorol. Aktualnie w gospodarstwie utrzymywanych jest około 50 loch stada podstawowego rasy pbz, które produkują loszki i knurki hodowlane.

W 2005 roku gospodarstwo uzyskało jako jedno z pierwszych stad zarodowych Certyfikat zdrowia PZHiPTCh „POLSUS”.

W gospodarstwie do rozrodu wykorzystywane są wyłącznie knury i loszki wolne od genu wrażliwości na stres. Całe stado jest wolne od tego genu.

Zbigniew Krzywda dużo uwagi przywiązuje do utrzymania estetyki w gospodarstwie. Gospodarstwo jest zadbane i utrzymane we wzorowym porządku.

Efekty pracy hodowlanej znajdują uznanie nie tylko w opiniach nabywców materiału hodowlanego, ale także na wystawach zwierząt hodowlanych i w innych konkursach: 2008 r. – tytuł Wielkopolski Rolnik Roku; 2010 r. – na regionalnej wystawie zwierząt hodowlanych w Sielinku otrzymał Puchar PZHiPTCh „POLSUS” za najwyższą wartość hodowlaną BLUP knura; 2012 r. – zajął I miejsce w Wielkopolsce i II w kraju w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne KRUS”.

Galeria naszej hodowli

Nasze certyfikaty

Dane hodowlane

RasaLiczba
loch
Wyniki oceny wartości użytkowej
Liczba prosiąt odchodowanych
do 21 dnia w miocie
Przyrost
w okresie tuczu
g/dzień
Mięsność %
PBZ  46  11.73

knurki: 964

loszki: 922

knurki: 60.3

loszki: 59.3

wróć do strony głównej

Nasze certyfikaty

wróć do strony głównej

Skontaktuj się z nami

PZHiPTCh "POLSUS"
ul. Ryżowa 90
02-495 Warszawa

tel.: 22 723 08 06, 22 882 82 03
fax: 22 723 00 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hodowcy.polsus.pl

Regulamin