Katalog hodowców Trzody Chlewnej

Mołdrzyk Ryszard

Nr domu 95
Miejscowość Głuponie
Poczta 64-316 Kuślin
Gmina Kuślin
Powiat nowotomyski
   
Telefon stacjonarny: 61 447 30 72
Telefon komórkowy: 602 770 806
Numer faxu: 61 447 30 72
Adres e-mail: ryszard1@poczta.onet.eu
Adres strony www: www.moldrzyk.pl

Opis hodowli:

Ryszard Mołdrzyk jest absolwentem Technikum Rolniczego w Trzciance związanym z rolnictwem od 1976 roku. Prowadzi gospodarstwo specjalizujące się w hodowli zarodowej trzody chlewnej rasy polskiej białej zwisłouchej. Hodowla nastawiona jest na produkcję loszek i knurów hodowlanych o wysokiej wartości cech związanych z rozrodem i najwyższym statusie zdrowotnym (certyfikat zdrowia stada PZHiPTCh „POLSUS”). Materiał hodowlany produkowany w gospodarstwie cieszy się bardzo dobrą opinią lokalnych nabywców. Jedną z przyczyn tego pozytywnego stanu rzeczy jest współpraca z Mazowieckim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu, skąd hodowca pozyskuje nasienie wybitnych knurów hodowli krajowej i zagranicznej.

Chlewnia spełnia wszelkie standardy dobrostanu zwierząt. Nowoczesne rozwiązania i zarządzanie stadem stawiają to gospodarstwo na prawdziwie europejskim poziomie. Dzięki europejskim standardom, produkowane loszki i knurki hodowlane spełniają najsurowsze wymogi dotyczące jakości produkcji.

Hodowca wielokrotnie był nagradzany na Regionalnych Wystawach Zwierząt Hodowlanych w Sielinku i Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Aktywnie uczestniczył również w organizacji tych wystaw.

Aktywność i kreatywność w działaniu oraz umiejętność współdziałania spowodowało, że Ryszard Mołdrzyk cieszy się dużym autorytetem w środowisku hodowców i producentów w Polsce. Od 2012 roku jest prezesem Zarządu Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, co świadczy o mandacie zaufania, jakim darzą go hodowcy. Od 2013 r. hodowca jest również członkiem Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mięsa Wieprzowego.

Gospodarstwo oferuje do sprzedaży loszki i knurki rasy polskiej białej zwisłouchej, które charakteryzują się wysokim statusem zdrowotnym. Dodatkowo, na życzenie nabywcy, istnieje możliwość wykonania wszystkich badań weterynaryjnych. Dysponuje również własnym transportem, co umożliwia dostarczenie zakupionych zwierząt wprost do gospodarstwa nabywcy.

Galeria naszej hodowli

Nasze certyfikaty

Dane hodowlane

RasaLiczba
loch
Wyniki oceny wartości użytkowej
Liczba prosiąt odchodowanych
do 21 dnia w miocie
Przyrost
w okresie tuczu
g/dzień
Mięsność %
PBZ  14  11.81

knurki: 1025

loszki: 938

knurki: 58.9

loszki: 60.5

wróć do strony głównej

Nasze certyfikaty

wróć do strony głównej

Skontaktuj się z nami

PZHiPTCh "POLSUS"
ul. Ryżowa 90
02-495 Warszawa

tel.: 22 723 08 06, 22 882 82 03
fax: 22 723 00 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hodowcy.polsus.pl

Regulamin