Katalog hodowców Trzody Chlewnej

Cichy Adam

Nr domu 26
Miejscowość Bieglów
Poczta 28-506 Czarnocin
Gmina Czarnocin
Powiat kazimierski
   
Telefon komórkowy: 502 301 229

Opis hodowli:

Adam Cichy prowadzi wielokierunkowe gospodarstwo rolne o areale 70 hektarów. Produkuje kwalifikowany materiał siewny (głównie pszenicę) na obszarze 40 ha, warzywa na powierzchni 10 ha oraz 20 ha buraka cukrowego.

Tradycyjnym kierunkiem produkcji w gospodarstwie są loszki i knurki rasy polskiej białej zwisłouchej. Początki oceny wartości użytkowej trzody w tym gospodarstwie sięgają lat 60-tych poprzedniego stulecia.

W ostatnich latach gospodarstwo przeszło spore przeobrażenia. Poza dużymi inwestycjami w park maszynowy do uprawy i zbioru plonów oraz w przechowalnię warzyw również obiekty dla świń przeszły niezbędną modernizację, tak aby spełniały wszelkie wymogi dobrostanu. Ostatnią z nich była wymiana kojców i założenie wentylacji mechanicznej w odchowalni.

Od dwóch lat stado posiada certyfikat zdrowotny PZHiPTCh „POLSUS”, który jest potwierdzeniem dbałości o najwyższą jakość sprzedawanego materiału hodowlanego. Dzięki stałemu monitoringowi zdrowotnemu powiązanemu z odpowiednią profilaktyką oraz dobrze zbilansowanemu żywieniu zwierzęta uzyskują wysokie przyrosty, a sprzedawane loszki i knurki przynoszą spodziewane korzyści nabywcom materiału hodowlanego. Hodowca współpracuje ze Stacją Unasienniania Loch w Kocierzowych MCHiRZ Sp. z o.o. w Łowiczu.

Hodowca przywiązuje dużą wagę do wykonania na swojej fermie oceny przyżyciowej możliwie dużej liczby loszek i knurków, aby dzięki temu zwiększyć dokładność oceny.

Potwierdzeniem jakości produkowanych loszek i knurków są nagrody zdobywane co roku na Wojewódzkiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Modliszewicach: czempionat w kategorii knurków rasy pbz w latach: 2014, 2010, 2008 oraz czempionat w kategorii loszek rasy pbz w latach 2012, 2008 i 2007, a także liczne wice-czempionaty oraz Puchar Prezesa MCHiRZ Sp. z o.o. w Łowiczu za knurka rasy pbz o najwyższej wartości BLUP ZWH zaprezentowanego w 2014 roku podczas Świętokrzyskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Modliszewicach.

Galeria naszej hodowli

Nasze certyfikaty

Dane hodowlane

RasaLiczba
loch
Wyniki oceny wartości użytkowej
Liczba prosiąt odchodowanych
do 21 dnia w miocie
Przyrost
w okresie tuczu
g/dzień
Mięsność %
PBZ  24  10.15

knurki: 1064

loszki: 981

knurki: 60.5

loszki: 59.8

wróć do strony głównej

Nasze certyfikaty

wróć do strony głównej

Skontaktuj się z nami

PZHiPTCh "POLSUS"
ul. Ryżowa 90
02-495 Warszawa

tel.: 22 723 08 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

hodowcy.polsus.pl

Regulamin